פרויקטים 

הרחבה דרומית

כחלק מתנופת הפיתוח באזור התעשייה, הוגשה ואושרה תוכנית   להגדלת אזור התעשייה דרומה. ההרחבה תשתרע על שטח ברוטו של כ- 400 דונם, וכ-  230 דונם נטו. בהרחבה זו יוקצו שטחים לתעשיות עתירות ידע. תהליך תכנון התב"ע החל ב-  2018 והוא צפוי להימשך כשנתיים.

מרכז לוגיסטי

הקמת מתחם לוגיסטי באזור התעשייה בשטח של כ – 11 דונם. המתחם יכלול: מחסני אגף שפ"ע, רכב ומחסן עירוני הכולל  מבנה משרדים בגודל של כ – 550 מ"ר  ושלושה מבני מלאכה שגודלם המשותף הוא כ – 1,500 מ"ר.

מבנה מל"ח אזורי

הקמת מבנה בגדול של 1,000 מ"ר אשר ישמש כמשק לשעת חירום ויאפשר שגרת חיים תקינה בעורף.

אבטחה דיגטלית היקפית

תכנון וביצוע אבטחה דיגטלית היקפית לאזור התעשייה בשיתוף משרד הכלכלה ואגפי העירייה אשר תהווה רשת ביטחון לעסקים והצרכנים באזור התעשייה.

רחוב ימית

כחלק משיפור התשתיות באזור התעשייה החלו עבודות תכנון וביצוע לשדרוג רחוב ימית והתאמתו לתוכניות הפיתוח ולכמות האנשים אשר עתידים לבקר במקום. הרחוב ישתרע לאורך של כקילומטר וחצי וישמש עורק תחבורה ראשי לחלקו המזרחי והצפוני של אזור התעשייה ויפחית את העומס במרכזו.

רחוב נביעות

עם סיום שלבי הבינוי בצד הדרום המערבי של אזור התעשייה החלו עבודות מואצות לשדרוג דרך ראשית לרווחת בעלי העסקים והצרכנים באזור זה.

מנחת מסוקים

על מנת לאפשר הנגשה תחבורתית לבעלי מפעלים, אורחים ותיירות מדברית מקימה החברה הכלכלית מנחת מסוקים אשר יצטרף למגוון הפעולות המתבצעות לשדרוג התשתיות באזור התעשייה.

תחנת סניקה

בשל מגמת גידול האוכלוסייה בעיר והעסקים באזור התעשייה הוחלט על שדרוג תחנת סניקה בעלת טכנולוגיה מודרנית אשר מהווה נקודת עצירה בדרך אל אתר טיהור השפכים. לתחנה יתרונות רבים ולמעשה היא מפרידה את החומרים הרעילים והמסוכנים המגיעים מהתעשייה ויוצרת מים קולחים למיחזור או שימוש. בנוסף, התחנה תורמת לאיכות הסביבה ועוזרת לשמירה על החי והצומח. התחנה תשמש הן את השכונות החדשות בעיר והן את אזור התעשייה.

קו לחץ גבוה

בנוסף להקמת תחנת הסניקה יוקם קו לחץ גבוהה אשר ישפר את ביצועי תחנת הסניקה ויעזור למערכת לפעול בצורה מיטבית.

תכנית אב למים וביוב

בניית תכנית אב עירונית למים וביוב ל – 30 שנה הקרובות. תכנית זו מתכתבת עם בניית תחנת הסניקה והקו לחץ גבוהה.

שצ"פ הנחלים

תכנון וביצוע שצ"פ אינטנסיבי הכולל מתקני משחק, גידור ופיתוח. הפארק ישתרע על שטח של כ-  3 דונם.

קידום תב"ע E1 מבשרת אדומים

קידום תב"ע מבשרת אדומים מזרח ומבשרת אדומים דרום כחלק מתוכנית הרחבה עתידית של העיר מעלה אדומים.

כיכר יהלום

החברה לפיתוח משמשת כחברה מנהלת בפרויקט מרכז מסחרי כיכר יהלום ועוסקת בקידום חלופות תב"ע. בשלב זה נבחנות מספר אפשרויות לפיתוח הכיכר.

מלונאות

בשיתוף פעולה עם רמ"י ועיריית מעלה אדומים, עוסקת החברה בקידום הקמת שלושה מתחמי מלונות בשטחי העיר ואזור התעשייה: מגרש 4, חורשת פוגל ומלונאות בשומרוני הטוב.

מערכות סולריות

כחלק מהמגמה העולמית אשר שמה לה למטרה לרתום את כוחה העצום של השמש כדי לייצר חשמל זול, ירוק ואמין החלה החברה הכלכלית בפרויקט של מערכות סולריות על גג מבנה באזור התעשייה. הפרויקט כולל: אספקה, התקנה ואחזקה.

פארק שמיר

בסמוך לכניסה הראשית לעיר מעלה אדומים משתרע פארק יפיפה ורחב ידיים הכולל מדשאות, אגם מים, אמפי ומתקני כושר. החברה לפיתוח מעלה אדומים עומלת על המשך תכנון ושידרוג הפארק לרווחת תושבי העיר והמבקרים באזור.

תכנון אסטרטגי

מתוך ההבנה שתכנון נכון מוביל להצלחה, החלה החברה הכלכלית בתהליך תכנון אסטרטגי לאזור התעשייה. התהליך יהיה עמוק ולטווח ארוך ובסופו של יום ישפר משמעותית את אזור התעשייה התכנון האסטרטגי יביא להפריה הדדית בין התעשיינים, סינרגיה ובאופן כללי יעשה את אזור התעשייה  מקום טוב יותר להיות בו.

חניות ציבוריות

לאור מגמת הגידול בפעילות המסחרית והציפיה להגדלת מספר המבקרים באזור התעשייה החלה החברה כלכלית בתכנון וביצוע של חניות ציבוריות לרווחת העובדים והמבקרים.

 

פרויקטים עבר

שצ"פ 501

פיתוח פארק ציבורי לרווחת התושבים הכולל מדשאות ענק, גני שעשועים, טיילת, צמחיה ונוי. הפארק משתרע על שטח של כ- 100 דונם. בספטמבר 2020 הפרויקט הסתיים והפארק נמסר לעירייה.

הנגשת בתי ספר ומוסדות ציבור

החברה לפיתוח מעלה אדומים בשיתוף פעולה עם עיריית מעלה אדומים פועלת להנגשת בתי ספר ומוסדות ציבור בעיר. במהלך הפרויקט הונגשו חמישה בתי ספר ומוסדות ציבור, ועוד ארבעה בתי ספר בביצוע.

חניון אגד

בזכות היתרונות הברורים של אזור התעשייה שלנו, ביניהם גודל הפארק, תעריפי ארנונה נמוכים, מיקום מרכזי וקרבה לעיר. החליטה חברת אגד להקים אצלנו חניון רחב ידיים ולהנות משלל היתרונות של פארק אדומים.

מבנה להשכרה

על מנת לאפשר לתעשיינים ומפעלים קטנים לבדוק היתכנות להקמת מפעל קבע באזור התעשייה הקימה החברה מבנה עם תאים אותם ניתן לשכור, להתחיל פעילות ולהתאהב בפארק.

בית עלמין

בשנת 2015 הקימה החברה בשיתוף פעולה עם עיריית מעלה אדומים את בית העלמין "דרך החיים " המיועד לתושבי מעלה אדומים וישובי הסביבה. בית העלמין מספק שירותי קבורה ומשמש כמקום הנצחה ראוי ומכובד לאלה הרוצים לכבד לזכור ולפקוד את מקום קבורת יקיריהם.