בואו לפרוח אתנו  - בזכות היתרונות העסקיים

חיסכון בכל מטר, יתרון בכל פרמטר

פארק אדומים לתעשייה ועסקים, אזור התעשייה של מעלה אדומים, ממוקם על כביש ירושלים – ים המלח, במרחק כ-10 דקות נסיעה מירושלים, על צומת דרכים בין מרכז הארץ לצפונה ולדרומה. כיום פועלים בפארק כ- 400 בתי עסק, במגוון תחומים: תעשייה, מסחר, מכון רישוי, מוסכים, מזון, טקסטיל, חומרי בנין, אלומיניום, מתכות, נגריות, דפוס ועוד, הנהנים מתנופת פיתוח אדירה.

בזכות המיקום המרכזי

בשל הקרבה לירושלים – רק כ-10 דק' נסיעה, משמש  פארק אדומים גם כאזור התעשייה והעסקים של מטרופולין ירושלים. אל הפארק וממנו מוביל כביש דו-מסלולי ודו-נתיבי, המאפשר זרימה חופשית של התנועה לאורך כל שעות היום. בנוסף, מובילים אל הפארק שני כבישים ראשיים מתל אביב: כביש מס' 1, דרך צפון ירושלים וכביש 443, דרך שדה תעופה בן גוריון והעיר מודיעין. זמן הנסיעה בכבישים אלה הוא כ- 50 דקות. כביש גישה נוסף מוביל מתוך העיר מעלה אדומים לפארק תעשיות אדומים.

בזכות מסלול המענקים הייחודי

מענק בשיעור של 20% על רכוש קבוע (ציוד ומבנים חדשים) ופטור ממס חברות בשנתיים הראשונות ובנוסף, מס חברות מופחת בשיעור של 25% ל-5 שנים נוספות וחישוב פחת מואץ.

בזכות ההכרה כאזור פיתוח א'

פארק אדומים נהנה ממעמד של אזור עדיפות לאומית א'. מעמד מועדף זה מאפשר למפעלים שהוכרו ע"י מרכז ההשקעות כמפעל מאושר לקבלת את מרב הסיוע הממשלתי הדרוש. מ-2015  ואילך נהנה אזור פיתוח א' מ-6% מס (ביחס ל-12% בשאר הארץ) ומפטור מלא ממס חברות ל-10 שנים על ההכנסה הבלתי מחולקת ובנוסף, לחישוב פחת מואץ.

בזכות תעריפי הארנונה הנמוכים

מחירי הארנונה נמוכים יחסית, ומהווים כמחצית מהארנונה הנגבית בירושלים למפעלי תעשייה.

טבלת השוואה לשיעורי ארנונה

 

תעשייה

מלאכה

קרקע תפוסה

מעלה אדומים

53.5

53.5

12.38

ירושלים

95

106.7

29.32

בית שמש

108

126.5

20.78

 

*תעריף ממוצע. תעריפי הארנונה נלקחו מתוך צווי הארנונה של העיריות.

בזכות גודלו של הפארק

בפארק אדומים כ-1,550 דונם, מתוכם כ-1,240 דונם בבעלות מפעלים וחברות פרטיות. לפארק עתודות קרקע רבות המיועדות לתכנון ולפיתוח. כיום מתבצעת ההרחבה הדרומית של אזור התעשייה הכוללת שטח של 450 דונם ברוטו ו 250 דונם נטו.

בזכות מגוון העסקים בפארק

בפארק פועלים כ-400 עסקים ומפעלי תעשייה בקשת רחבה של תחומים. בשנים האחרונות התפתח המסחר בפארק, וכיום ניתן למצוא בו את המרכז המסחרי של "רמי לוי- שיווק השקמה" וסניף גדול של "שופרסל". במקביל, פועלים בפארק מגוון עסקים המספקים שירותים לתושבי מעלה אדומים, צפון ירושלים ותושבי הסביבה.

בזכות מחירי הקרקע האטרקטיביים

בפארק תעשיות אדומים נמצא מאגר עתודות הקרקע הגדול ביותר באזור ירושלים. הקרקעות מוכנות להקצאה ומחיריהן אטרקטיביים. את הוצאות הפיתוח ניתן לשלם בתשלומים נוחים.

בזכות כוח אדם זמין

המיקום המרכזי של הפארק מבטיח נגישות רבה של כוח אדם ממעלה אדומים, ירושלים, יריחו ויישובי הסביבה.

בזכות סל השירותים העירוני

עיריית מעלה אדומים, הרואה באזור התעשייה מנוף להצלחת העיר והאזור כולו, מעניקה לכם סל שירותים עירוני מודרני ומקיף.

הצטרפו עוד היום לקרוב ל- 400 המפעלים ובתי העסק שבחרו בפארק תעשיות אדומים ובואו ליהנות מסביבת עבודה ייחודית, תנאים מעולים וביטחון שלא תשיגו בשום מקום אחר.